Коллективное страхование


Join the forum, it's quick and easy

Коллективное страхование
Коллективное страхование
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Лікарняні каси

Участников: 3

Страница 2 из 5 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5  Следующий

Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Лікарняні каси

Сообщение автор Администратор 12/21/2012, 19:11

Администратор
Администратор

Сообщения : 1206
Очки : 1432
Дата регистрации : 2012-07-30
Возраст : 41
Откуда : Киев

https://mirzdorovya.mirbb.com/

Вернуться к началу Перейти вниз


Лікарняні каси - Страница 2 Empty Медична програма

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:35

Медична програма

В медичній програмі Благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» знаходятся два види програм: цільова допомога та дисконтна програма членів МЛК.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Цільова допомога

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:35

Цільова допомога – це допомога, що може бути використана на медикаментозне, діагностичне та консультаційне забезпечення членів МЛК. Медикаментозне забезпечення пацієнтів, членів МЛК, будуть проводиться відповідно до лікарського формуляру, розробленого Головним управлінням охорони здоров’я та медичного забезпечення м. Києва і рекомендованого для використання всім практикуючим лікарям. Лікарський формуляр представляє собою перелік лікарських засобів з найбільш сприятливого співвідношення витрат на лікування і результатів.

Медикаменти будуть знаходитися в лікаренях і поліклініках, а також пацієнт зможе безкоштовно отримати потрібний препарат за рецептом в певних аптеках. Членство в МЛК не прив'язує людину до певного медичного закладу, він зможе обслуговуватися в ЛПЗ за його бажанням, але за направленням лікуючого лікаря.

Ліки та вироби медичного призначення лікувальний заклад отримує за дорученням і за підписом його керівника та бухгалтера, як благодійну безповоротну допомогу.

Для надання послуг розроблена система управління якістю медичних послуг, їх моніторинг та аудит. Контроль якості послуг повинен здійснюватися і гарантуватися за допомогою моніторингу відповідних сфер, медичних стандартів та клінічних протоколів.

Можливість контролю за якістю надання медичної допомоги членам МЛК закріплена в договорах з лікувальними установами. Обов’язковою умовою є наявність у кожному лікувально-профілактичному закладі лікаря-експерта. Оптимальні принципи роботи лікарняної каси:

використання стандартизації при медикаментозному забезпеченні (лікарський формуляр, протоколи лікування)
закупівля ліків через оптові фармацевтичні фірми
договірні відносини з установами охорони здоров'я
забезпечення пацієнтів ліками через лікувальні установи
стосунки з підприємствами, організаціями різних форм власності, лікувально-профілактичними установами, сімейними лікарями
охоплення населення та ЛПЗ міста Києва
поліпшення якості надання медичної допомоги
відсутність обмежень у сумі витрат і кількості випадків лікування
наявність системи контролю за раціональним використанням ресурсів.


Через системи двосторонніх угод між лікарняними касами, які розроблені Асоціацією працівників лікарняних кас України, члени лікарняних кас можуть отримувати необхідну медичну допомогу в різних регіонах України в рамках програм медикаментозного та діагностичного забезпечення.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Дисконтна програма

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:36

Дисконтна програма членів МЛК

Крім вже пропонованого забезпечення лікарськими засобами за соціально доступною ціною і дотацій (повних або часткових) на діагностичне обстеження, член МЛК також може отримувати доступ до інших послуг на пільгових умовах. До них можуть відноситься знижки («дисконтна програма») для членів лікарняної каси на медикаменти, не прописані лікарем, лікування у стоматолога, і т.д.

На сьогоднішній день розробляються додаткові дисконтні програми.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Документи

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:36


Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів благодійної організації «Муніципальна лікарняної каса м. Києва»
Положення про амбулаторне лыкування членів благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м.Києва»
Договір про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м. Києва»
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Лікарський формуляр

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:37



«Муніципальна лікарняна каса міста Києва» буде забезпечувати медикаментами лікування всіх гострих та невідкладних станів, загострення хронічних хвороб, згідно лікарському формуляру. Не лише вітчизняними, а й закордонними препаратами.


Основні завдання формуляра:

визначення найбільш ефективних лікарських засобів із урахуванням структури патології в лікувально-профілактичних закладах;
забезпечення послідовності лікування надання медичної допомоги хворим, які перебувають на лікуванні в різних ЛПЗ, а також на подальшому амбулаторному етапі;
економія матеріальних ресурсів за рахунок включення до формуляра оптимальних (щодо ефективності та безпеки) та найменше витратних лікарських засобів.

Документи

Регіональний Формуляр лікарських засобів Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
Наказ ГУОЗ №55 від 28.02.2011 про створення регіональної формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров'я м. Києва
Склад Формулярного комітету при Головному управлінні охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)



Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Список аптек

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:38

Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Дисконтна програма членів МЛК

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:39



Члени МЛК отримують значні переваги у медичному обслуговуванні:

Перебування в ЛК не впливає на черговість досліджень. На сьогоднішній день розробляються додаткові дисконтні програми.

Витрати на проведення комп'ютерної томографії та МРТ компенсуються у розмірі 50% від вартості обстеження в комунальних закладах охорони здоров'я.

Члени МЛК тепер отримують знижку 20% від вартості медичних послуг лікувально-діагностичного центру "Клініка еферентної терапії" доктора Чорномиза (КЕТ).

ТОВ"ДОКТОР ФІЛІН" співпрацює з МЛК, членам МЛК надають послуги (діагностичне обстеження) http://doctorfilin.ua

Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Пацієнту

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:40

Пацієнт стоїть для нас в центрі уваги. Ми задоволені лише тоді, коли задоволені члени МЛК.
Ми зацікавлені постійно оптимізовувати процес надання послуг та якість обслуговування, тому з радістю приймемо пропозиції від Вас. Ми пропонуємо свої послуги за доступний місячний внесок: «Гривню в день відклади на здоров'я». У межах наших можливостей ми будемо крок за кроком розширювати наші послуги.



«Гривню в день відклади на здоров'я» Лікарняні каси - Страница 2 Im
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Переваги членства в МЛК

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:41



членство в МЛК знижує фінансові ризики на випадок хвороби (соціальний захист на випадок хвороби) для пацієнтів;
гарантований доступ до медичної допомоги членам МЛК і їх сімей;
ефективне використання медикаментів;
надання якісних послуг;
система контролю якості надання медичної допомоги членам лікарняної каси;
дисконтна програма членів МЛК.

Муніципальна лікарняна каса позбавить пацієнта від пошуку ліків!

«Муніципальна лікарняна каса міста Києва» працює на принципі закупівлі медикаментів безпосередньо від фармвиробників, а не через посередників. Це значно здешевить вартість лікарських засобів. Крім того, лікар-експерт МЛК буде стежити за ефективністю та доцільністю призначеного лікарем лікування. Коли пацієнт поступає до лікарні, він не знатиметурбот з приводу того медикаменту, який йому призначили, він просто його отримує. Крім того, будуть оплачуватися і необхідні аналізи, за які сьогодні пацієнт змушений платити.

Дітям будуть знижки!

Розмір щомісячного внеску для дітей (до 18 років) – 10 грн., незалежно від кількості дітей, за умови членства одного з батьків.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Питання та відповіді

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:42



1. Якщо я змінила місце роботи чи повинна я надати Вам інформацію про інше місце роботи, якщо я також написала заяву в бухгалтерію на відрахування внесків в МЛК ?

2. Чи можу я сплачувати внески в Банку який не входить у Ваш перелік банків з якими підписана угода про співпрацю?

3. Я маю трьох дітей за себе та за одну дитину я плачу щомісячно внески в МЛК. Моєму синові вже надавалась допомога МЛК, а у випадку захворювання моїх доньок чи буде їм також надаватись допомога?

4. Чи можу я пролікувати свою 4-х річну доньку за мої внески я їх сплачую вже 6 місяців, і за цей час я не хворіла і не лікувалась?

5. Чи можу я, як член МЛК, за проведене МРТ заплатити в касу лікувального закладу 50% від необхідної вартості такого обстеження?

6. Мені призначено оперативне лікування в плановому порядку, чи можу я розраховувати на допомогу лікарняної каси членом якої я є протягом 8 місяців?

7. Якщо моя картка члена МЛК загубилася чи можу я її відновити, якщо можу то яким чином?

8. Чи є обмеження коштів на лікування члена МЛК?

9. Скільки разів на рік може лікуватися член МЛК за рахунок лікарняної каси?

10. а если я не успела получить членскую карточку (все заплатила, но ее еще не напечатали), а мне уже нужно обратиться в больницу. как мне быть?

11. З якими лікувальними закладами співпрацюєте? Як це відбувається?

12. Пенсіонери є членами МЛК?

13. Якщо продлжітельность лікування в стаціонарі продолжалоссь 24дня, значить надалі вже коштів не буде для лікування в поточному році?

14. Якщо я мешканка Київської області. Я можу вступити і обслуговуватися в Києві?

15. Проживає та працює особа в Києві, прописана в іншому місті. Чи може така особа бути членом МЛК?

16. Що відбудеться, якщо я перестану сплачувати членські внески?

17. Де можна ознайомитися з Лікарським формуляром (переліком ліків, що можуть забезпечуватися за рахунок МЛК)?

18. Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів МЛК?

19. Чи лікуються за рахунок грип, ГРВІ?

20. Чи лікуються за рахунок МЛК хронічні захворювання?

21. Що відбувається з внесками, якщо я ні разу не захворіла за рік?

22. Чим вигідно членство в МЛК?

23. Що таке Муніципальна лікарняна каса міста Києва?

Запитання: Якщо я змінила місце роботи чи повинна я надати Вам інформацію про інше місце роботи, якщо я також написала заяву в бухгалтерію на відрахування внесків в МЛК ?
Відповідь:

Якщо заклад, на роботу в який Ви влаштувались, не має підписаної Угоди про співпрацю з МЛК то Вам необхідно повідомити в офіс МЛК про нове місце роботи.

У випадку підписаної Угоди про співпрацю з закладом та МЛК - немає необхідності попереджувати офіс про зміну місця роботи.

Запитання: Чи можу я сплачувати внески в Банку який не входить у Ваш перелік банків з якими підписана угода про співпрацю?
Відповідь:

Так Ви можете сплачувати свої внески в інших банках з комісією, яку встановлює банк.

Запитання: Я маю трьох дітей за себе та за одну дитину я плачу щомісячно внески в МЛК. Моєму синові вже надавалась допомога МЛК, а у випадку захворювання моїх доньок чи буде їм також надаватись допомога?
Відповідь:

Так, у разі захворювання Ваших дітей кожному з них буде надаватись допомога згідно «Положення про членство в Благодійній організації «Муніципальна лікарняна каса»

Запитання: Чи можу я пролікувати свою 4-х річну доньку за мої внески я їх сплачую вже 6 місяців, і за цей час я не хворіла і не лікувалась?
Відповідь:

Якщо ви маєте статус індивідуальногочленстватобто платили лише за себе Ви не можете розраховувати на допомогу МЛК при захворюванні Вашої дитини.

Пільги для дітей можуть бути лише за умови Сімейногочленства тобто коли Ви платите крім себе і за свою дитину 10 гривень за місяць.

Запитання: Чи можу я, як член МЛК, за проведене МРТ заплатити в касу лікувального закладу 50% від необхідної вартості такого обстеження?
Відповідь:

На даному етапі Ви маєте заплатити 100% коштів за проведене обстеження, після чого в офіс МЛК Ви надаєте ксерокопію направлення лікаря на дане обстеження,оригінал касового чеку про оплату та заяву на ім’я виконавчого директора МЛК про відшкодування 50% від затраченої вартості.

Запитання: Мені призначено оперативне лікування в плановому порядку, чи можу я розраховувати на допомогу лікарняної каси членом якої я є протягом 8 місяців?
Відповідь:

Згідно «Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів БО МЛК» планові хірургічні втручання забезпечуються за рахунок МЛК при умові членства в організації не менше одного року, або сплаті членських внесків за рік авансом.

Запитання: Якщо моя картка члена МЛК загубилася чи можу я її відновити, якщо можу то яким чином?
Відповідь:

Ви можете відновити свою картку. Для цього необхідно написати Заяву на ім’я виконавчого директора МЛК, внести в банк 10 грн. за виготовлення нової картки, надати в офіс МЛК Заяву та квитанцію про оплату. Вам буде замовлена нова картка номер якої буде відповідати тій що Вами загублена.

Запитання: Чи є обмеження коштів на лікування члена МЛК?
Відповідь:

Якщо хворий лікується в ЛПЗ (лікарняно- профілактичний заклад) міста Києва з якими підписана угода про співпрацю(угоди про співпрацю підписані з 108 ЛПЗ) в межах лікарського формуляру та стандартів надання медичної допомоги - обмежень немає

У разі лікування хворого за межами міста Києва лікарняна каса може відшкодувати кошти за проведене лікування при наданні необхідного пакету документів але відшкодування не буде перевищувати 1500грн.

Запитання: Скільки разів на рік може лікуватися член МЛК за рахунок лікарняної каси?
Відповідь:

Лише пульс – терапія при системних захворюваннях сполучної тканини проводиться один раз у рік.

Других обмежень МЛК не передбачає, однак нагадуємо Вам, що лікування членів МЛК регламентує «Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів БО МЛК»

Запитання: а если я не успела получить членскую карточку (все заплатила, но ее еще не напечатали), а мне уже нужно обратиться в больницу. как мне быть?
Відповідь:

Згідно Положення, член МЛК через 90 днів з дня першої проплати може звертатись за медичною допомогою до ЛПЗ, без наявності членської картки, якщо з якихось технічних причин він не встиг її отримати, в ЛПЗ він має пред’явити паспорт та ідентифікаційний код .

Лікар-експерт повинен звернутись до головного офісу МЛК для підтвердження членства особи.

Запитання: З якими лікувальними закладами співпрацюєте? Як це відбувається?
Відповідь:

У столиці лишилося кілька підприємств, з якими ми збираємося укласти угоду, а з рештою закладів охорони здоров’я системи Головного управління охорони здоров’я ми вже підписали угоди про співпрацю.

У кожному медичному закладі міста Києва є медик-експерт, що відповідає за членів «Муніципальної лікарняної каси». Лікар–експерт лікувального закладу - працює з благодійною організацією «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» на договірних умовах.

Людина звертається з посвідченням до лікарні або поліклініки та надає всі документи в реєстратурі, де по базі каси перевіряють, чи здійснено всі внески. Після цього пацієнт спокійно йде на прийом до потрібного йому спеціаліста. Коли ж потрібне лікування чи ліки, тоді виписують спеціальний рецепт МЛК, за яким препарати видають безплатно в аптеці.

Тут Ви знайдете список лікарів-експертів лікарняних закладів міста Києва.

Запитання: Пенсіонери є членами МЛК?
Відповідь:

Так! Членами МЛК можуть бути громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якi досягли 18 років, а також юридичні особи, які підтримують мету та завдання МЛК, надають їй матеріальну підтримку або іншу допомогу, що не суперечить чинному законодавству України.

Запитання: Якщо продлжітельность лікування в стаціонарі продолжалоссь 24дня, значить надалі вже коштів не буде для лікування в поточному році?
Відповідь:

Кількість випадків лікування протягом року не обмежена; cума витрат на лікування не обмежена та не залежить від суми сплачених членських внесків.

Запитання: Якщо я мешканка Київської області. Я можу вступити і обслуговуватися в Києві?
Відповідь:

Так! Членство в МЛК не прив'язує людину до певного медичного закладу, він зможе обслуговуватися в ЛПЗ за його бажанням, але за направленням лікуючого лікаря.

Запитання: Проживає та працює особа в Києві, прописана в іншому місті. Чи може така особа бути членом МЛК?
Відповідь:

Так! Членами МЛК можуть бути громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якi досягли 18 років, а також юридичні особи, які підтримують мету та завдання МЛК, надають їй матеріальну підтримку або іншу допомогу, що не суперечить чинному законодавству України.

Запитання: Що відбудеться, якщо я перестану сплачувати членські внески?
Відповідь: При несплаті членських внесків більше трьох місяців Ви можете бути виключені з членів МЛК. Повторний вступ до МЛК виключених осіб допускається лише у виняткових випадках по рішенню Правління МЛК. Згідно Статуту МЛК, сплачені вступні та членські благодійні внески при виході з МЛК не повертаються.

Запитання: Де можна ознайомитися з Лікарським формуляром (переліком ліків, що можуть забезпечуватися за рахунок МЛК)?
Відповідь: Лікарський формуляр затверджується та розповсюджується управлінням охорони здоров’я і є в кожного лікаря. Крім цього, з ним можна ознайомитися у лікарів-експертів МЛК в лікувальних закладах та філіях МЛК, а також на нашому сайті.

Запитання: Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів МЛК?
Відповідь: За рахунок МЛК забезпечується лікування основного захворювання та його ускладнень. Лікування супутньої патології за рахунок МЛК можливе по рішенню консиліуму з участю лікаря-експерта МЛК в разі, якщо вона впливає на перебіг основного захворювання. Максимальний термін лікування становить 12 днів (в окремих випадках при лікуванні в умовах цілодобового стаціонару і важкому стані пацієнта він подовжується до 24 днів). Медикаментозне забезпечення проводиться згідно Лікарського формуляру та стандартів лікування.

Запитання: Чи лікуються за рахунок грип, ГРВІ?
Відповідь: Лікування грипу та ГРВІ за рахунок МЛК не забезпечується. Але ускладнення цих патологій (трахеїт, ангіна, пневмонія і т.д) можуть забезпечуватися за рахунок МЛК.

Запитання: Чи лікуються за рахунок МЛК хронічні захворювання?
Відповідь: Так, якщо вони перебувають в стадії загострення. Підтримуюче (базове) лікування хронічних патологій в амбулаторних умовах за рахунок МЛК не забезпечується.

Запитання: Що відбувається з внесками, якщо я ні разу не захворіла за рік?
Відповідь: Вам несказанно пощастило, що Ви не захворіли. Бо здоров’я – це є одна із найбільших людських цінностей. Але, на жаль, члени Вашого колективу, інші члени МЛК обов’язково будуть хворіти і саме вони і використають, як свої, так і Ваші кошти на лікування. В цьому і полягає взаємодопомога і солідарність. Проте це не означає, що Ви не будете лікуватися за рахунок інших членів МЛК в подальшому.

Запитання: Чим вигідно членство в МЛК?
Відповідь: - сума витрат на лікування не обмежена та не залежить від суми сплачених членських внесків; - кількість випадків лікування протягом року не обмежена; - проводиться контроль якості призначеного лікування.

Запитання: Що таке Муніципальна лікарняна каса міста Києва?
Відповідь: Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» (МЛК) – громадське об’єднання, яке не бажає чекати дотримання від держави безплатних соціальних гарантій, і готове самостійно на засадах громадсько-солідарної участі забезпечувати доступною та якісною медичною допомогою членів організації. МЛК – об’єднання населення, яке занепокоєне необхідністю підтримки власного здоров’я; вона має механізм залучення додаткових фінансових ресурсів для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги членам організації на основі їх дольової участі, та механізм контролю за ефективним та раціональним використанням коштів. МЛК – один із напрямків реформування, що виник як реакція населення на обмежені можливості державної системи охорони здоров’я щодо забезпечення якісної і доступної безплатної медичної допомоги, і почали запроваджуватися в Україні впродовж останніх років як солідарні форми залучення коштів громади в охорону здоров’я. У своїй діяльності МЛК використовує страхові технології, що значно знижує фінансові затрати населення при зверненні за медичною допомогою, стимулює підвищення рівня медичних послуг у зв’язку з наявністю системи контролю якості надання медичної допомоги. За своїми організаційно-методичними особливостями МЛК може бути альтернативою добровільного медичного соціального страхування і несуть у собі той потенціал навичок, який дозволить опанувати основи державного соціального медичного страхування. Про рацiональне використання коштiв МЛК. При самостійному придбанні медикаментів та виробів медичного призначення, Ви “купуєте кота у мішку”, так як Вам важко оцінити достатність і якість лікарських призначень. Справа в тому, що нераціональні (зайві) витрати можуть бути продиктовані діяльністю медичних працівників. Мова йде про призначення невиправдано великого числа медикаментів, непотрібних у конкретних випадках (для перестраховки) діагностичних досліджень. Тому «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» послідовно проводить контроль якості цих послуг з метою зменшення зайвих витрат, і контролює дотримання стандартів, протоколів діагностики і лікування, які затверджені МОЗ України. Членські внески громадян використовуються відповідно до Положення “Про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів МЛК” для утворення запасу медикаментів у лікувальних закладах шляхом попередньої закупівлі їх за гуртовими цінами, які на 30-40% менші, ніж в аптеках. Також закуповуються необхідні реактиви для лабораторного обстеження членів МЛК.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Права пацієнта

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:43



Кожна людина має природне невід'ємне і непорушне право на охорону здоров'я.

Права людини на охорону здоров'я включають:

кваліфіковану медико-санітарну допомогу;
кожна особа, яка досягла чотирнадцяти років і яка звернулася за наданням їй медичної допомоги, має право на вибір лікаря, вибір методів лікування, вибір медичного закладу;
пацієнт вправі вимагати заміни лікаря;
право бути прийнятим в будь-якому державному лікувально-профілактичному закладі за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування;
право на достовірну і повну інформацію про стан свого здоров'я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються її здоров'я;
батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на інформацію про стан здоров'я дитини або підопічного;
у разі смерті особи члени її сім'ї або інші фізичні особи, повноважені ними, мають право бути присутніми при дослідженні причин її смерті та знайомитись із висновками щодо причин смерті, а також право на оскарження цих висновків до суду;
медичні, наукові та інші досліди можуть провадитися лише щодо повнолітньої дієздатної фізичної особи за її вільною згодою;
право добровільно здати кров для лікувального застосування;
правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних із станом здоров'я;
відшкодування матеріальної та моральної шкоди заподіяної здоров'ю;
оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров'я;
можливість проведення незалежної медичної експертизи у разі незгоди громадянина з висновками державної медичної експертизи;
кожна людина має право на лікування за кордоном за направленням лікуючого лікаря.

Перелік прав на охорону здоров'я громадян не є вичерпним.

Чи мають медичні і фармацевтичні працівники права та обов'язки? Які саме?

подавати своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу;
безплатно подавати першу невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях;
дотримувати вимог професійної етики і деонтології, зберігати лікарську таємницю;
постійно підвищувати рівень професійних знань та майстерності;
подавати консультативну допомогу своїм колегам та іншим працівникам охорони здоров'я;
обов'язками лікуючого лікаря є своєчасне і кваліфіковане обстеження і лікування пацієнта;
лікар зобов'язаний пояснити пацієнтові в доступній формі стан його здоров'я, мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, в тому числі наявності ризику для життя і здоров'я;
лікар зобов'язаний забезпечити кожній жінці кваліфікований медичний нагляд за перебігом вагітності, стаціонарну медичну допомогу при пологах і лікувально-профілактичну допомогу матері та новонародженій дитині;
лікар має право відмовитися від подальшого лікування пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого.

Чи зобов'язаний лікар дотримуватися лікарської таємниці?

Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, діагноз, інтимну і сімейну сторони життя особи, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законом випадків. При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, публікаціях у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта. Більше того, забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування фізичної особи.

Чи має право людина відмовитися від медичної допомоги або медичного втручання?

надання медичної допомоги особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою.
повнолітня дієздатна особа, яка усвідомлює значення своїх дій і може керувати ними, має право відмовитися від лікування.
Виняток!У невідкладних випадках, за наявності реальної загрози життю особи, медична допомога надається без згоди особи або її батьків (усиновлювачів), опікуна, піклувальника.
Ст.ст. 39 та 43 Законодавства про охорону здоров'ярегламентує питання згоди пацієнта на медичне втручання, а саме передбачає, що для застосування методів діагностики, профілактики та лікування необхідна згода пацієнта. При чому, якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити. Якщо і після цього пацієнт відмовляється від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання - засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.
Якщо відмову дає законний представник пацієнта і вона може мати для пацієнта тяжкі наслідки, лікар повинен повідомити про це органи опіки і піклування.

Як здійснюється захист прав людини в галузі охорони здоров'я?

У випадку порушення законних прав і інтересів громадян у галузі охорони здоров'я відповідні установи та організації незалежно від форм власності, їх посадові особи зобов'язані вжити заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних інтересів та відшкодування заподіяної шкоди. За захистом права в галузі охорони здоров'я особа має право звернутися безпосередньо до суду.

Щодо ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ…

Згідно норм чинного в Україні законодавства особи, винні у порушенні законодавства про охорону здоров'я, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність. Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за кримінальні злочини у галузі охорони здоров'я вчинені медичними та фармацевтичними працівниками, а саме, за:

незаконне проведення аборту (ст.134);
неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей (ст. 137);
незаконна лікувальна діяльність (ст.138);
ненадання допомоги хворому медичним працівником (ст.139);
неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником (ст.140);
порушення прав пацієнта (ст. 141);
незаконне проведення дослідів над людиною (ст. 142);
порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини (ст. 143);
насильницьке донорство (ст.144);
незаконне розголошення лікарської таємниці (ст. 145) та ін.

Порядок здійснення таких медичних втручань як стерилізація, донорство крові, штучне переривання вагітності, трансплантація органів та інших анатомічних матеріалів людини, а також порядок забезпечення медичної допомоги вагітних жінок та новонароджених та деякі інші медичні втручання регламентується нормативними та підзаконними актами українського законодавства.

Конституція України
Цивільний Кодекс України
Кримінальний кодекс України
1-ий Народний Рейтинг Лікарів України

Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Рекомендації пацієнтам

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:44

Атеросклероз

Рекомендации и советы пациентам



ПОВЫШЕННОЕ СОДЕРЖАНИЕ ХОЛЕСТЕРИНА И ДРУГИХ ЖИРОВ В КРОВИ
(ГИПЕРЛИПИДЕМИЯ).

ПРОФИЛАКТИКА АТЕРОСКЛЕРОЗА

Атеросклероз - это заболевание сосудов, связанное с избыточным отложением холестерина
(жиров крови) в сосудистой стенке. Сначала жир накапливается в виде жировых
(холестериновых) пятен, а потом уже в виде бляшек, которые выступают в просвет сосуда
и суживают его, иногда вплоть до полного закрытия просвета сосуда. Это напоминает засор
водопроводной трубы. Таким образом, атеросклероз нарушает доставку крови - а значит,
кислорода и питательных веществ - к органам. Подобное состояние называют ишемией. При
полном прекращении доставки кислорода, когда просвет сосуда «забивается" совсем, орган
или часть органа, которую кровоснабжает поражённый сосуд, отмирает (если вовремя не
принять меры и не восстановить кровообращение).
По этому механизму развиваются инфаркт миокарда и наиболее частая форма инсульта, а
также многие другие болезни.

■ Ишемическая болезнь сердца (нарушение притока крови по сосудам, которые снабжают
кровью сердечную мышцу). Ишемическая болезнь сердца может проявляться в виде
стенокардии (боли в сердце при физической нагрузке), нарушений сердечного ритма
(перебои в работе сердца), инфаркта миокарда (гибель участка сердечной мышцы) и даже
внезапной сердечной смерти

■ Ишемическая болезнь мозга (нарушение притока крови к мозгу). Результатом могут стать
дисциркуляторная энцефалопатия (нарастающее снижение памяти и интеллекта), инсульт.

Ишемическая болезнь почек (нарушение притока крови к почкам) может привести к почечной
недостаточности (состояние организма, когда перестают быстро выводиться азотистые шлаки
и наступает самоотравление организма), артериальной гипертонии.

Ишемическая болезнь нижних конечностей (нарушение притока крови к ногам) вызывает
так называемую перемежающуюся хромоту (у человека возникают боли в мышцах ног при
ходьбе, что вынуждает останавливаться, иногда через каждые несколько метров; эта болезнь
нередко заканчивается «отмиранием» ноги и ампутацией).

ЧТО ТАКОЕ ХОЛЕСТЕРИН?

Холестерин - один из основных жиров. Он содержится во всех клетках нашего тела и
используется в качестве строительного материала. Однако при большом его содержании в
крови холестерин приносит больше вреда, чем пользы.
Существует несколько типов холестерина.

■ "Плохой» холестерин - содержится в липопротеинах низкой плотности (их обозначают
сокращением "ЛПНП»).
■ "Хороший" холестерин - содержится в липопротеинах высокой плотности (их обозначают
сокращением «ЛПВП»).
Общий холестерин - совокупность «плохого» и «хорошего» холестерина.

Главное условие профилактики атеросклероза - уменьшение количества «плохого»
холестерина (ЛПНП). Также желательно увеличить количество «хорошего" холестерина
(ЛПВП).

КАКОЙ УРОВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНА КРОВИ БЕЗОПАСЕН ДЛЯ ЗДОРОВЬЯ?

Для большинства людей уровень общего холестерина должен быть менее 200 мг/дл (5
ммоль/л), уровень «плохого» холестерина (ЛПНП) - менее 115 мг/дл (3 ммоль/л), а
уровень «хорошего» холестерина (ЛПВП) - более 40 мг/дл (1 ммоль/л} для мужчин и
более 48 мг/дл (1,2 ммоль/л) для женщин. Однако следует помнить, что при наличии ряда
сердечно-сосудистых заболеваний и расстройств обмена веществ, а также факторов риска
развития этих недугов уровень холестерина должен быть другим.
Чем ниже уровень холестерина крови, тем меньше риск развития сердечно-сосудистых
заболеваний!
Уточните у Вашего врача, какой уровень холестерина крови должен быть именно у Вас.

ЧТО НЕОБХОДИМО ДЕЛАТЬ ДЛЯ СНИЖЕНИЯ ХОЛЕСТЕРИНА КРОВИ?

■ Уменьшите суточное потребление жира до 30% от общего количества калорий.
■ Ешьте фрукты и овощи. Каждый приём пищи начинайте с овощного салата. Употребляйте
продукты с низким содержанием жира. Замените сливочное масло растительным. Старайтесь
мясо и овощи тушить, а не жарить.
■ При выборе продуктов пользуйтесь следующими рекомендациями

Продукты и холестерин

Полезно: Свежие фрукты и овощи,
зелень, салат, обезжиренный творог, нежирная рыба, злаки, огруби

Необходима умеренность:

Крупы, картофель, бобовые (горох, coя, фасоль, чечевица), фрукты и ягоды, протёртые с
сахаром, молоко, кисломолочные продукты (кефир, простокваша, йогурт), твёрдые сыры с
низким содержанием жира, постное мясо, грудка курицы, индейки, яйца, хлеб, макароны,
несладкие соки

Следует избегать:

Все жареное, сало, сливочное масло, маргарин, майонез, орехи, семечки, жирное мясо,
мясные салаты с майонезом, жирные колбасы и мясопродукты (бекон, грудинка, окорок,
буженина и пр.), жирная рыба, икра, рыбные консервы в масле, сметана, сливки, мороженое,
сыры жирных сортов (более 30% жирности), сахар, конфеты, шоколад, варенье, повидло,
мармелад, торты, пирожные, пирожки, сладкие соки, какао, алкогольные напитки.

Существуют и другие жиры, способствующие развитию атеросклероза, - это триглицериды
(ТГ). Желательный уровень ТГ крови - менее
150 мг/дл (1,7 ммоль/л). Контроль повышения ТГ - ещё один важный фактор, помогающий
предотвратить атеросклероз.

Больше двигайтесь. Пусть физическая нагрузка станет регулярной. Чем больше мы двигаемся,
тем меньше холестерина откладывается у нас в сосудах!
Бросьте курить. Компоненты табачного дыма повышают уровень холестерина крови.

Если указанные выше способы малоэффективны, обратитесь к врачу. Возможно, врач
порекомендует лекарства для снижения холестерина и других жиров крови.
Помните; главное условие профилактики атеросклероза снижение уровня «плохого»
Холестерина (ЛПНП).

КАКИЕ ФИЗИЧЕСКИЕ УПРАЖНЕНИЯ ПОЛЕЗНЕЕ ВСЕГО?

Людям, не имеющим хронических заболеваний, рекомендуется аэробная нагрузка (нагрузка,
которая не вызывает сильной усталости): ходьба, бег, плавание, лёгкая зарядка. Если у
Вас обнаружены хронические заболевания - ограничьтесь легкой аэробной нагрузкой:
пешими прогулками, медленным плаванием, медленным катанием на велосипеде. При
этом рекомендуется считать свой пульс до начала (в состоянии покоя) и во время занятия.
Допустимое увеличение пульса - не более 70% (например, если до занятий Ваш пульс был 70
в минуту, то во время занятий он не должен превышать 120). К физическим упражнениям с
отягощениями (анаэробным нагрузкам) лучше приступить после консультаций врача.

КАКОЙ ОБЪЁМ ФИЗИЧЕСКИХ НАГРУЗОК НЕОБХОДИМ?

Минимальный объём физических нагрузок для любого человека - пять раз в неделю по 30
минут упражнений в день. Оптимально, чтобы человек давал трудиться своим мышцам по 30-
45 минут ежедневно. Уровень допустимых нагрузок именно для Вас подскажет лечащий врач.
Общее же правило таково: во время выполнения упражнений у Вас должно возникать чувство
небольшого напряжения, а после их завершения - лёгкая усталость. Кстати, перегрузки
обычно не приносят пользы, так что будьте осторожнее!


КОГДА ВЫПОЛНЯТЬ ФИЗИЧЕСКИЕ УПРАЖНЕНИЯ?


Постарайтесь планировать свой день так, чтобы физические упражнения были его
неотъемлемой частью. Если Вы живёте в 30 минутах ходьбы от работы, ходите туда пешком.
Превратите физические упражнения из неприятной обязанности в полезную привычку! }
удушении самочувствия.

НЕДОСТАТОЧНАЯ ФИЗИЧЕСКАЯ АКТИВНОСТЬ


Малоподвижный образ жизни, или недостаточную физическую активность, обозначают
термином -гиподинамия".
Гиподинамия-бич современного общества.
Сидячая работа, телевизор, сон - вот и очередной день прошёл без движения. Известно,
что люди, регулярно занимающиеся физическими упражнениями, реже болеют сердечно-
сосудистыми и инфекционными заболеваниями, меньше подвержены стрессам и депрессиям,
то есть они здоровее и жизнерадостнее. И наоборот, гиподинамия увеличивает риск развития
и отягощает множество болезней: атеросклероз, ожирение, гипертонию, сахарный диабет,
остеопороз.
Давайте двигаться - теперь у Вас есть понимание, для чего это нужно! И пусть сначала
придётся себя заставлять - главное дождаться момента, когда выработается привычка. Ведь
у Вас есть привычка чистить зубы дважды в день? Вот такой же привычкой должна стать
физическая нагрузка.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Инсульт (нарушение мозгового кровообращения)

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:45

ЧТО НЕОБХОДИМО ЗНАТЬ ОБ ИНСУЛЬТЕ

РИСКУЕТЕ ЛИ ВЫ ЗАБОЛЕТЬ ИНСУЛЬТОМ?

Если вам за 60 лет и у вас есть одно или несколько из перечисленных заболеваний:
• Артериальная гипертония
• Сахарный диабет
• Атеросклероз
• Нарушение жирового обмена
• Мерцательная аритмия
• Заболевание сердца
• Частые стрессы

- вы входите в группу риска по заболеванию инсультом

Инсульт - это повреждение ткани головного мозга, которое приводит к нарушению многих
функций человеческого организма: способности дышать, двигаться, говорить, нарушению
памяти и интеллекта.
Инсульт - это результат внезапного нарушения мозгового кровотока, что чаще всего
происходит из-за образования тромба или сильного спазма сосуда.

ЧТО ТАКОЕ ПРЕХОДЯЩАЯ ИШЕМИЧЕСКАЯ АТАКА («МИКРОИНСУЛЬТ»)?

Если у вас возникли симптомы - внезапное нарушение речи, способности к движению и т. д.,
а затем исчезли, - вы перенесли так называемую «преходящую ишемическую атаку». Даже
если после этого вы хорошо себя чувствуете, вам необходимо срочно обратиться к врачу, так
как это состояние может повториться и стать причиной большого инсульта.

Если вы перенесли инсульт или «преходящую ишемическую
атаку» (микроинсульт), шансы заболеть повторным инсультом у вас в 9 раз выше, чем у тех,
кто не переносил инсульт.
К сожалению, с возрастом, появлением сопутствующих заболеваний - артериальной
гипертонии, атеросклероза сахарного диабета - этот риск возрастает.

КАК ИЗБЕЖАТЬ ИНСУЛЬТА?

Жизнеспособность нейронов головного мозга с момента остановки кровотока по мозговому
сосуду исчисляется минутами, поэтому для лиц с факторами риска инсульта главное - не
допустить нарушения кровотока по мозговым сосудам.

Что зависит лично от вас?

Сбросьте вес тела
Избегайте соленого и недосаливайте пищу
Уменьшите потребление спиртных напитков
Бросьте курить или по крайней мере уменьшите количество сигарет
Если вы гипертоник: ежедневно проверяйте уровень артериального давления
Если вы страдаете сахарным диабетом, регулярно контролируйте сахар крови

КАК БЫТЬ С СОПУТСТВУЮЩИМИ ЗАБОЛЕВАНИЯМИ?

Артериальная гипертония
Сахарный диабет
Атеросклероз
Мерцательная аритмия

Так как эти заболевания повышают риск заболевания инсультом, необходимо ежедневно
принимать назначенные врачом лекарственные препараты. В крупных европейских
испытаниях, посвященных специальным способам профилактики инсульта, был найден
единственно эффективный путь - ежедневный прием антиагрегантных препарате, которые

препятствуют образованию тромбов.
Эти лекарства препятствуют слипанию тромбоцитов - специальных клеток крови,
запускающих образование тромба.

Употребление поваренной соли

Организм человека нуждается в небольшом количестве натрия. Основной источник натрия
- соль. Употребление слишком большого количества соли не полезно для любого человека,
а при повышенном давлении и после перенесенного инсульта может привести к ухудшению
здоровья.
• Если Вы употребляете с пищей много соли, в Вашем организме задерживается жидкость
(вода), что приводит к еще большему повышению артериального давления
• Большинство людей употребляют около 6000 мг натрия в день (3 чайных ложки), хотя
потребность в натрии всего 500 мг
• Ваша суточная норма должна составлять 2000-3000 мг, т.е 1-1,5 чайные ложки соли
Помните: сокращение употребления соли способствует снижению артериального давления.
Несколько советов для Вас, как защититься от соли:
• Записывайте в свой дневник количество натрия, которое Вы потребляете ежедневно
• Для определения количества натрия в продуктах используйте указания на упаковке и
список продуктов с данными о содержании в них соли
• Не досаливайте пищу
• Не держите солонку на столе
• Уменьшите в рационе количество готовых блюд, включая консервированные, запеченные,
засушенные
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Ишемическая болезнь сердца

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:46



Рекомендации и советы пациентам

Что надо знать об ишемической болезни сердца? В основе ИБС лежит
сужение и закупорка основных артерий (коронарных), питающих сердце,
атеросклеротическими бляшками. Развивается нарушение равновесия
между доставкой кислорода к мышце сердца и потребностью в нём.


Признаки стенокардии

1. Боль (чувство тяжести, давления, жжения) за грудиной, отдающая в шею, плечи, руки
(чаще левую).
2. Боль обычно исчезает через 2-3 минуты после прекращения физической нагрузки или
приема нитроглицерина.
3. Продолжительность приступа 3-5 минут

Первая помощь при стенокардии:

1. Прекратить физическую нагрузку, при возможности сесть, успокоиться
2. Принять одну таблетку нитроглицерина под язык
3. Если боль не снимается, то через 3-5 минут повторить прием нитроглицерина, или в виде
спрея (до 2-3 раз)
4. При подъеме артериального давления разжевать одну таблетку нифедипина или
каптоприла
5. Если приступ не удается снять в течение 15-20 минут, необходимо вызвать врача скорой
помощи и принять одну таблетку аспирина (0,5 г.)

Приступ стенокардии могут спровоцировать различные причины:

Физические нагрузки (быстрая ходьба, подъем по лестнице, перенос тяжестей и т. д.).
Эмоциональный стресс.
Несоблюдение рекомендаций врача.
Резкая смена метеорологических условий (холод, ветер, влажность).
Повышение артериального давления.
Чрезмерное потребление пищи.
Прием большой дозы алкоголя.

Физическая активность при ИБС

Полезны регулярная утренняя гимнастика, комплексы лечебной физкультуры,
дозированная ходьба. Следует избегать изометрических усилий (подъём тяжести,
перенос груза), опасных для сердечно-сосудистой системы. Дозированная физическая
активность под контролем пульса всегда полезна. Боль в груди, удушье, резкая слабость
— сигнал для прекращения нагрузок!
Десять советов для повышения физической активности:
1. Пользуйтесь лестницей вместо лифта, но не до развития приступа стенокардии.
2. На работу и за покупками ходите пешком ,если это возможно.
3. Выходите из транспорта за 1-2 остановки до необходимого места.
4. Делайте посильную работу по дому.
5. Работайте в саду по мере Ваших сил.
6. Разумно пользуйтесь велосипедом.
7. Для деловых встреч воспользуйтесь совместной прогулкой вместо телефонного
звонка.
8. На обеденный перерыв ходите пешком.
9. Регулярно выполняйте полезные упражнения: лечебная физкультура, дыхательная
гимнастика.
10. Сочетайте физическую активность с положительными эмоциями: музыка, искусство,
хобби, общение с друзьями.

Курение. Доказана зависимость между продолжительностью, интенсивностью курения
и тяжестью атеросклеротического поражения коронарных сосудов. Отказ от курения
значительно снижает риск развития сердечнососудистых заболеваний и их осложнений.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Домашняя аптечка: без чего в ней не обойтись?

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:47

Если бы я взялся составлять медицинский букварь, то первую страницу в нем открывало бы слово «Аптечка». Предмет, без преувеличения жизненно важный. И, наверное, не стоит лишний раз напоминать о необходимости всегда иметь его под рукой, будь-то дома или на работе (хорошо бы, чтобы об этом позаботилось ваше начальство!), в автомобиле (тем более, ее присутствием там традиционно обеспокоены автоинспекторы) или в загранпоездке. Хочу лишь немного поговорить о том, что в ней непременно должно наличествовать.

Конечно, ассортимент аптечки довольно индивидуален и зависит в первую очередь от медкарты ее обладателя. Но при этом существует набор лекарственных средств, которые имеются практически в любой аптечке: бинты, пластыри, жгуты, йод, мазь от ожогов, нашатырный спирт и так далее. Хочу немного дополнить этот стандартный перечень несколькими кардиологическими рекомендациями.

В первую очередь, в аптечке обязательно должен быть аспирин, он же ацетилсалициловая кислота. Хотя эти таблетки чаще применяют как обезболивающее и жаропонижающее, аспирин широко распространен и как средство, которое понижает свертываемость крови и тем самым препятствует тромбообразованию.

На втором месте по важности – нитроглицерин: эффективное лекарство для устранения спазмов сосудов сердца.

Дополню эту общую рекомендацию важным советом для людей, которые уже имеют сердечно-сосудистые заболевания: им аспирин и нитроглицерин необходимо не просто хранить дома, но и носить с собой. Эти препараты могут послужить настоящим спасением в случае приступа: ведь если быстро растворить образовавшийся тромб с их помощью, можно спасти человеческую жизнь.

Если вы гипертоник, необходимо также оснастить аптечку гипотензивными препаратами – лекарствами, снижающими давление. Какие именно выбрать, вам подскажет лечащий врач. А если вы страдаете учащенным сердцебиением, непременно приобретите средства, которые уряжают сердечные сокращения.

Это, пожалуй, основное. Ну и, конечно же, не забудьте укомплектовать домашнюю аптечку тонометром. К тому, как правильно выбрать этот полезнейший прибор, измеряющий артериальное давление, я еще обязательно вернусь в своем блоге. Ну а сейчас убедитесь в том, что в вашей аптечке есть все, необходимое «на всякий пожарный» – и будьте здоровы!
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty "Пацієнта супроводжуватиме експерт медицини"

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:48

Голова Асоціації працівників
лікарняних кас України
Валентин ПАРІЙ

15.12.2010 - У Києві в новому році з'явиться лікарняна каса. Ось такий подарунок під ялинку столичним жителям. Тільки кому це потрібно? Не секрет же, що нашу медицину безплатною можна назвати тільки умовно. За ліки - плати, за обстеження -плати... А тепер ще до цих платежів додадуться внески в лікарняну касу. Це що - чергове викачування грошей? У редакції "Урядового кур'єра" пролунало вже кілька телефонних дзвінків з такими запитаннями. Відповісти на них і розповісти, навіщо потрібні такі інституції, ми попросили голову Асоціації працівників лікарняних кас України, професора Валентина ПАРІЯ.

- Валентине Дмитровичу, спочатку переадресую вам запитання одного з наших читачів. Чи правда, що людина, яка вступила до лікарняної каси, вже не матиме доступу до безплатної медицини?

- Ні, неправда. Розповім про переваги, які матиме член лікарняної каси. Зазвичай, як ми знаємо, у стаціонарах лікарень для лікування пацієнтів немає медикаментів. Їх виділяють в окремих лікарнях тільки на невідкладну допомогу, і то не завжди достатню кількість. Коли пацієнта кладуть у лікарню, йому на окремому папірці пишуть перелік медикаментів, які потрібні для його лікування, він повинен їх знайти в аптеках і купити. Як правило, цю мороку беруть на себе родичі хворого.

А бувають же випадки, коли близьких поруч немає, а людині важко бігати по аптеках... А якщо хворий - член лікарняної каси, йому вже не пишуть того переліку медикаментів, ніхто не влаштовує "марафон" по аптеках - усі турботи бере на себе каса. Вона забезпечує медикаментами лікувальний заклад за угодою. Також лікарняна каса бере на себе забезпечення матеріалами для обстежень. Скажімо, зазвичай пацієнт сам купує плівки для рентген-апарата. А член лікарняної каси ці плівки не купуватиме. Якщо потрібно здати аналізи -лікарняна каса забезпечить реактивами для загальноклінічних, біохімічних досліджень.

Але є ще одна важлива річ: лікарняна каса супроводжує пацієнта через свого представника - лікаря-експерта. Його завдання - простежити, щоб хворий пройшов необхідні обстеження і вже за кілька годин після госпіталізації отримав потрібні для лікування препарати. Притому не менш важливо - і за цим лікар-експерт теж має простежити, - щоб ці препарати були ефективні, доказові, щоб це було якісне лікування. А то ж інколи буває, що призначають модні, але неефективні препарати.

Ось класична ідеологія організації лікарняної каси, до якої люди платять добровільний внесок. Він коливається в різних регіонах - від 15 до 40 грн. У Києві планується, що місячний внесок складатиме 30 гривень.

- А коли в столиці будуть створені ці каси?

- Лікарняна каса має запрацювати в наступному році. Хочу наголосити, що це буде не кілька кас, а одна, бо практика показує, що великі каси працюють ефективніше, мають більші фінансові можливості, ніж дрібні. Планується створити філії в районах, але це буде єдиний медичний простір.

Сподіваюсь, за тією інформацією, яку я маю, що кампанія вступу в лікарняну касу почнеться ще до нового року. А той, хто вступив у лікарняну касу, згідно з нормативними документами, набуває членства в ній через три місяці після вступу. Тобто якщо ви в київську лікарняну касу вступите, наприклад, у грудні, то вже в лютому зможете отримувати медичну допомогу.

- Право на вступ до каси матимуть лише люди, які зареєстровані в Києві, чи й ті, хто в столиці працює, але прописані в інших населених пунктах?

- У статуті передбачено, що членами муніципальної лікарняної каси можуть бути й іногородні.

- Як член лікарняної каси зможе отримати допомогу? Він у будь-яку клініку може звернутися?

- Звичайно, але тільки за направленням. Тобто спочатку він повинен звернутися до свого лікаря, а той його може направити в медичний заклад, який надасть необхідну діагностично-лікувальну послугу. Це може бути заклад Києва чи іншого міста, з яким лікарняна каса укладе угоду. Якщо потрібно - може направити і в приватний заклад, якщо державні не в змозі надати потрібну послугу. Буде відпрацьовуватися певний механізм компенсації за певні види послуг.

- Пацієнт матиме право на медикаменти тільки у рамках тієї суми, яку вніс у лікарняну касу?

-Ні. Буде стандартизована система послуг. Це дуже важливо. У спеціальному лікарському формулярі зазначається перелік життєво необхідних препаратів, які лікарняна каса має забезпечити. Але там не буде препаратів, які не дають результату. І другий документ, за яким працюватиме лікарняна каса спільно з Головним управлінням охорони здоров'я, - це так звані клінічні протоколи, за якими лікуватимуть пацієнтів.

- Але ж один може хворіти дуже рідко, а інший - часто. А внески вони платять однакові.

- Тут діятиме принцип солідарності. Здоровий платить за хворого. Усім кажу: краще я не хворітиму, а комусь допомагатиму. Загалом якщо людина захворіла - для забезпечення її лікування фінансових обмежень не буде. Головне - щоб це було ефективне лікування.

ЕКСКУРС В ІСТOРІЮ

У дореволюційній Росії перші лікарняні каси виникли в Ризі в 1860-х роках як інституції взаємодопомоги для лікування в стаціонарі. Внески платили частково робітники, частково -роботодавці. На території України перша лікарняна каса була створена в 1884 році на адміралтейському заводі в Миколаєві. Пізніше такі структури з'явились на заводах інших міст. З часом лікарняні каси об'єдналися в потужні структури, які мали свої амбулаторії, лікарні, надавали і стаціонарну, і навіть невідкладну стоматологічну допомогу. В 1912 Державна дума царської Росії прийняла закон про систему медичного страхування, який базувався на лікарняних касах.

У 1924 році вийшов декрет радянської влади про ліквідацію лікарняних кас і передачу їх власності й майна Народному комісаріату охорони здоров'я. Відтоді в СРСР почалась семашківська система охорони здоров'я. Хоча окремі каси існували до 1927 року.

Через сто років вони знову почали виникати як каси взаємодопомоги. Першу лікарняну касу в Україні створили у Вознесенську на Миколаївщині більше 10 років тому.Лікарняні каси - Страница 2 Pariy
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ В ДІТЕЙ

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:49

Серед груп населення першочергове значення в розповсюдженні інфекції займають діти шкільного віку. Значну роль відіграють і такі фактори, як: недотримання ізоляції хворого, поява якого в місцях скупчення людей – школі, транспорті, на роботі і т.д. – практично гарантує захворювання багатьох сприйнятливих осіб.

Тривалий час основним шляхом передачі інфекції вважався повітряно-крапельний. Ще у 1996 р. було встановлено, що передача вірусу грипу й інших збудників ГРВІ у більшості випадків відбувається контактним шляхом, особливо при потисканні один одному руки з наступним потраплянням у дихальні шляхи через слизову оболонку носа і очей. Здорові люди з нормальною імунною системою високочутливі до вірусних інфекцій при проникненні вірусу через ніс. Твердження, що підвищена чутливість до респіраторних вірусів виникає лише при ослабленій імунній системі, є одним з головних міфів щодо грипу та інших ГРВІ.

Під час інфікування вірус грипу прилипає, а потім проникає в клітини респіраторного тракту, переважно трахеї і бронхів, де відбувається реплікація вірусу з деструкцією клітин господаря. Віремія не є характерною для грипу. Виділення вірусу з респіраторним секретом продовжується 5-10 днів, а у дітей цей період може бути ще довшим.

Вірус грипу є РНК-вмісним вірусом і належить до родини ортоміксовірусів. За внутрішніми (нуклеарними) антигенами віруси поділяються на три типи: А, В і С. Вірус грипу типу А за поверхневими антигенами – гемаглютиніном (Н) та нейрамінідазою (N) – поділяють ще на субтипи. У вірусу грипу людини на сьогодні визначені три типи гемаглютинінінв - Н1, Н2, Н3 (вони сприяють прикріпленню вірусу до клітини) та два типи нейрамінідази - N1, N2 (вони мають значення в пенетрації вірусу в клітини).

Вірус грипу А зазвичай спричинює тяжке захворювання і вражає усі вікові категорії населення. Інфікуватися вірусом грипу А може не тільки людина, але й деякі тварини (наприклад свині) та птахи.

Вірус грипу В зазвичай призводить до менш тяжких проявів хвороби. Переважно хворіють діти. Незважаючи на більш легкий перебіг грипу В, він може асоціюватися з синдромом Рея. Вірус грипу В більш стабільний у антигенному відношенні, ніж вірус грипу А, тому не буває причиною пандемій. Він вражає тільки людину.
Вірус грипу С рідко описується як причина захворювань у людини, частіше інфекція перебігає в субклінічній формі.

Антигенна структура гемаглютиніну та нейрамінідази періодично змінюється. У міжепідемічний період виникають точкові мутації в РНК, яка кодує гемаглютинін. Такі мінорні зміни називають антигенним дрейфом. Результатом антигенного дрейфу може бути поява епідемії грипу. Великі зміни в одному чи в обох поверхневих антигенах (Н та/або N) називаються антигенним шифтом. Вони відбуваються з різними інтервалами (10-40 років) і спричиняють пандемії. Після останньої пандемії (у 1968-1969 рр.) пройшло 38 років, тобто виходячи з епідеміологічних закономірностей виникнення пандемій, людство наблизилося до порога наступної пандемії. В останні роки (з 2004 р.) реальну небезпеку пандемії посилили зафіксовані в багатьох країнах, у тому числі в Україні, спалахи пташиного грипу. Поки що зараження людини вірусом пташиного грипу Н5N1 відбувалося при безпосередньому контакті з інфікованими тваринами. Однак пташиний вірус здатний рекомбінувати зі звичайними штамами вірусу грипу людини при одночасному інфікуванні обома вірусами, що може призвести до появи нового (мутантного) дуже небезпечного вірусу, який буде легко передаватися від людини до людини.

Клінічні прояви

Інкубаційний період зазвичай становить 2 дні, але може варіювати від 1 до 5 днів. Тяжкість захворювання, спричиненого вірусом грипу, залежить від відповідності набутого імунітету до циркулюючого варіанта вірусу. Тільки 50% інфікованих людей розвивають класичну клініку грипу. „Класичний” грип характеризується раптовою появою гарячки, міалгії, болю в горлі та непродуктивного кашлю. Температура може підвищуватись до 40С і вище і супроводжується прострацією. Гарячка з’являється так раптово, що пацієнт може назвати навіть годину початку захворювання. Міалгія частіше стосується м’язів спини. Додаткові симптоми можуть включати закладеність носа, нежить, головний біль, біль в очах, загрудинну печію. Системні симптоми і температура тримаються зазвичай 2-3 дні, рідше - до 5-7 днів. Одужання буває повним, якщо не виникають ускладнення. У деяких випадках після перенесеного грипу виникають виснажлива депресія й астенія, які тримаються декілька тижнів. Ускладненнями грипу можуть бути: легеневі 10-15% (особливо у маленьких дітей молодше 2-х років) – первинна вірусна грипозна пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія, загострення хронічних легеневих захворювань; синдром крупу (більш тяжкий, ніж при парагрипі; синдром Рея (жирова дистрофія печінки, токсична енцефалопатія); середній отит (у 50% дітей до 3-х років); гастроінтестинальний синдром та ін.

Летальні випадки спостерігаються з частотою 0,5-1 на 1000 захворювань. Слід підкреслити, що смертність підвищується не тільки від грипу і пневмонії, але й від загострення кардіопульмональних та інших хронічних захворювань, які виникли в результаті грипу.

Лабораторна діагностика

Під час епідемії діагноз грипу ставиться на підставі характерних симптомів. Вірус можна виділити з назофарингіальних змивів на курячих ембріонах. Виділення вірусу та ідентифікація вірусного типу займає мінімум 3-4 дні, тому отримані дані мають значення для уточнення етіології епідемії, а не для вирішення лікування конкретного пацієнта. Серологічне підтвердження (визначення IgG-антитіл) також не є швидким методом, тому що IgG-антитіла з’являються не раніше 5 днів від початку захворювання.

Реакція гемаглютинації є доступною, але діагностичне значення має підвищення не менш ніж у 4 рази титрів антитіл у парних сироватках, які беруться з інтервалом у 10-21 день. Тобто для вирішення питань лікування хворого ця методика не може бути корисною. Останнім часом з’явилися так звані швидкі тести для діагностики грипу А, які можливо використовувати навіть в домашніх умовах. В Україні використовують „CitotestInfluenzaA+B” компанії „Pharmasco”.

Лікування грипу

Найбільш ефективним лікуванням будь-якої інфекції є застосування специфічної терапії, безпосередньо спрямованої на пригнічення збудника. Заслуговують уваги три групи препаратів: противірусні засоби, інтерферони та індуктори інтерферонів. Особливістю цих препаратів є те, що необхідно починати лікування в перші 2 дні хвороби, оскільки процес реплікації вірусу в організмі триває не більше 3 днів.

Ремантадин, який тривалий час був одним з основних етіотропних препаратів проти грипу, з 2006 року не рекомендується ВООЗ у зв’язку з виробленням до нього резистентності вірусу. Призначати його можна лише в тому випадку, коли є чіткі дані про чутливість вірусу грипу, що викликав дану епідемію.

Найбільш протигрипозним ефектом володіють інгібітори нейрамінідаз замівір (Реленца) у вигляді аерозолю (починаючи з 12 років) та озельтамівір (Таміфлю). Озельтамівір є препаратом вибору для лікування грипу А і В, а також пташиного грипу. Лікування необхідно починати в перший або другий день появи симптомів грипу протягом 5 днів. Озельтамівір не активний при ГРВІ. В 2007 році в Україні зареєстрована дитяча форма озельтамівіру - Таміфлю (порошок для приготування суспензії). Препарат призначається після року через рот у дозі 4 мг/кг/добу в 2 прийома; після 12 років по 75 мг двічі на день.

У педіатричній практиці для лікування і профілактики грипу і ГРВІ з високою ефективністю використовуються препарати інтерферону (ІФН). Найчастіше застосовують ІФН для інтраназального введення (назоферон, грипферон, інгарон, хеберон, лаферобіон та ін.).
Грипферон (рекомбінантний альфа-2bінтерферон). Призначається новонародженим і дітям першого року життя по 1 краплі 5 разів на добу, дітям 1-3 роки – по 2 краплі 3-4 рази, 3-14 років - 2 краплі 4-5 разів, підліткам і дорослим 2-3 краплі 5 раз на добу впродовж 5 днів.
Інгарон (рекомбінантний інтерферон гама) призначають після 7 років по 2 краплі 3-5 разів у день протягом 5-7 днів (100 000 МЕ у флаконі розчинити в 5 мл води для ін’єкцій – за 30 хв. до їди (після туалету носу).

Доказана ефективність використання у дітей свічок Віферону 150000 або 500000 МЕ (рекомбінантний альфа 2b): по 1 свічці двічі на день протягом 5 днів.
Ефективні при лікуванні грипу і такі препарати, як протефлазид, флавозид, імунофлазид. Протефлазид з лікувальною метою при грипі та ГРВІ призначається в таких дозах:
3-6 років по 3 краплі 3 рази;
6-14 років – 5 крап. 3 рази;
після 14 років – 10 крап. 3 рази на добу впродовж 10 днів.
Флавозид, імунозид можна призначати з дня народження.
Певним ефектом володіють інтерфероногени: арбідол (призначають дітям 2-6 років - 0,05, 6-12 років – 0,1, після 12 років - 0,2 4 рази на день протягом 3-5 днів). Дітям після 7 років і дорослим можна пропонувати аміксин (тілорон) через рот: 60 мг/добу в 1,2,4,6 дні лікування. Широко застосовується для лікування грипу і ГРВІ анаферон, який можна призначати після 6 міс. життя.

Хворому на грип необхідно давати багато пити. З цією метою призначається додатковий об’єм пиття: 500-1000 мл залежно від віку. Можна використовувати вітамінізовані напої (морси, соки), мінеральні води, чаї.

Серед симтоматичних заходів основна увага приділяється контролю гарячки. Застосовуючи жарознижувальні засоби, необхідно пам’ятати, що вони пригнічують протиінфекційний захист, зменшують бактерицидність полінуклеарів, синтез білків гострої фази запалення. Тому не варто прагнути до нормалізації температури тіла. Препаратом першого вибору в дітей є парацетамол, який застосовується в разовій дозі 10-15 мг/кг, добова доза 60 мг/кг. Його дія при прийомі в розчині починається через 30 хв. і триває 3-5 годин, у свічках через 2-3 год., але триває довше. Парацетамол не викликає подразнення шлунка. До жарознижувальних засобів другого вибору відносять ібупрофен. Препарат призначається дітям після 3-х місяців у разовій дозі 5-7 мг/кг.

Останнім часом зі списку жарознижувальних засобів, що можуть застосовуватися у дітей, вилучено амідопірин, антипірин, фенацетин. Як жарознижувальний засіб у дітей до 15 років не застосовується ацетилсаліцилова кислота (аспірин) і препарати, що містять саліциламід (наприклад цефекон Н і цефекон М). Ці засоби при грипі можуть викликати появу синдрому Рея (тяжка енцефалопатія з печінковою недостатністю і високою летальністю - до 50%). Не призначається як жарознижувальний препарат анальгін, який може спричинити анафілактичний шок, агранулоцитоз, а також викликати довготривалий колаптоїдний стан з гіпотермією (34,5-350С). Його використовують лише при невідкладних станах парентерально (50% р-н по 0,1 мл на рік життя). В дитячій практиці не повинен застосовуватися німесулід (Найз, Німулід). Німесулід найбільш токсичний препарат серед нестероїдних протизапальних засобів, його рекомендують застосовувати у дітей після 12 років. У більшості країн світу через гепатотоксичність застосування німесуліду, як жарознижувального засобу, заборонено. Загалом треба враховувати, що жарознижувальні засоби не скорочують терміну гарячкового періоду, але при цьому вони подовжують виділення вірусів при грипі та інших ГРВІ.
Для полегшення носового дихання при риніті у дітей в останні роки не рекомендується застосовувати судиннозвужувальні препарати короткої дії – нафтизин, санорин, тизин, тому що після їх використання спостерігається так званий зворотний набряк слизової оболонки носа. Перевага надається судинозвужувальним препаратам подовженої дії – називін, отривін, галазолін та ін. Непогано зарекомендував себе у дітей віброцил.

Відносно призначення високих доз вітаміну С фахівці досі не визначилися. Біль-шість досліджень свідчать про відсутність позитивної дії від великих доз віт. С (200 мг і більше).
Щодо застосування при грипі і ГРВІ ехінацеї й великої кількості гомеопатичних препаратів (афлубін, грип-хель, інфлюцид, тонзилгон, траумель, енгістол та інші) в наш час не отримано достатніх доказів їхньої терапевтичної дії та клінічної ефективності при грипі та ГРВІ. Саме тому в більшості цивілізованих країн заходу гомеопатичні засоби ніколи не фігурують у протоколах лікування алопатичної, державної медицини.

Антибіотики при неускладненому грипі не призначають, в тому числі і з метою профілактики бактеріальної інфекції. З'ясувалось, що хворі, які отримували антибіотики „на всяк випадок”, частіше мали бактеріальні ускладнення, причому вони були зумовлені антибіотикорезистентними збудниками. Виняток становлять хворі з хронічними бронхолегеневими захворюваннями, в яких грип регулярно викликає загострення – в цих випадках антибіотики призначають з перших днів.

Профілактика грипу

Для профілактики грипу використовують такі засоби: арбідол – в лікувальній дозі 1 раз в день протягом 10-15 днів, аміксин (дітям старше 7 років) по 60 мг 1 раз на тиждень впродовж 6 тижнів, грипферон призначають по 2 краплі 1 раз на день, інгарон (дітям після 7 років) по 2 краплі через день протягом 10 днів.

До неспецифічної профілактики грипу відносяться такі заходи: слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено, що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та інші ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки. Рекомендується при поверненні додому обов’язково вимити руки, а до того не доторкатися очей та носа. Тимчасово зменшує захворюваність на грип закриття шкіл у розпал епідемії грипу та ГРВІ.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty ЗИМА – ПОРА РАДОСТІ! ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД СЕЗОННИХ ПРОБЛЕМ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:50

Три чинники зимового здоров’я


По-перше(і це має бути аксіомою) — кожного дня овочі, фрукти, крупи, вітаміни. Повноцінне харчування — основа здоров’я.

По-друге— це, звісно, непросто, але спробуйте хоча б кілька годин на тиждень присвятити фізичній активності. Нехай це буде тренування у фітнес-клубі, ранкова зарядка, навіть просто прогулянка із собакою чи в лісі — головне, аби ви побільше рухалися.
І по-третє, лікарі постійно наголошують на важливості профілактики захворювань.



Перший, хто «зустрічає» хвороботворні бактерії, які псують нам життя, — це ніс. Саме він зігріває та кондиціонує повітря, яке потрапляє в дихальні шляхи. Саме в його «обов’язки» входить перешкоджання проникненню в організм вірусів та бактерій. Але, окрім основної роботи, йому доводиться справлятися ще і з брудом та пилом сучасного міста, вихлопними газами автомобілів, викидами промислових підприємств тощо. Із часом ніс «втомлюється», вироблення захисного слизу порушується — ось і відкритий шлях хворобам!
Аби цього не траплялося, не забувайте регулярно прочищати носа і привчіть до цього свою дитину. Отже, для правильного промивання:
1. Наберіть теплу (36—37°С) рідину в невелику (50 мл) спринцівку або великий (20 мл) шприц із одягнутою на нього тонкою поліетиленовою трубочкою.
2. Введіть наконечник неглибоко в носовий хід і нахиліться над умивальником. Набік голову не нахиляйте, інакше рідина може потекти слуховими трубами із носа у вуха. Через це також не можна направляти в ніздрі струмінь води з душу.
3. Не поспішаючи, натискуючи без зусиль, вливайте рідину у кожну ніздрю почергово, поки не використаєте її всю (2—3 склянки). Чудовим засобом для цього є морська вода (0,5 ч. л. морської солі на склянку води. Якщо атакує нежить — додайте до цього дрібку соди та 3—5 крапель 5% спиртового розчину йоду). Як відомо, морська вода не лише чудово чистить ніс, а й містить десятки мікроелементів, корисних для організму. За хімічною структурою вона близька до плазми крові і тому не подразнює слизової.



РЕЦЕПТИ ВІД ЗИМОВИХ НЕДУГ

Згідно з ученнями стародавніх мудреців, аби взимку — в холодну та сиру пору року — бути здоровим, потрібно вживати продукти, які мають властивості сухості та жару. Передусім це спеції. Якщо знати особливості їх впливу на організм, можна захиститися від найпоширеніших «зимових» недуг.
Зняти біль у суглобах: плов із куркумою і страви з гірчицею.
Нерідко волога та холодна погода взимку спричинює тупий біль у суглобах навіть у молодих осіб, особливо, якщо людина після травми. Аби поліпшити свій стан, корисно вживати страви з куркумою. Ця рослина, яку дуже цінують в індійській кухні, має протизапальну лікувальну дію в разі поліартриту, остеохондрозу. Завдяки потужному сечогінному ефекту допомагає позбутися від зайвих солей та токсинів, які також можуть посилювати біль у суглобах.
Якщо дозволяє шлунок, на столі також має бути гірчиця. Лікувальні речовини, які містяться в цій спеції, нормалізують роботу надниркових та статевих залоз, що дуже важливо у «перехідну» пору року, коли всі регулювальні системи мають підвищене навантаження. Добре також накладати на хворі суглоби примочки з хроном.
Швидко нагрітися за перших ознак застуди: збитень (гарячий напій із води, меду та прянощів, до складу яких нерідко входять лікувальні трав’яні збори) із перцем, мускатним горіхом та імбиром.
Перець подразнює та зігріває, оскільки розширює судини і спричинює притік крові, справляє очищувальний ефект, посилює обмін речовин, зменшує виділення слизу. Чорний перець активніший, ніж червоний, за короткочасного використання, проте червоний можна вживати частіше, його ефект триваліший, діє плавніше. Імбир і мускатний горіх славляться як стимулятори імунної системи.
Візьміть на кінчику ножа кожної із цих спецій (чорного перцю менше, а імбиру — можна більше) і залийте склянкою гарячої води, закип’ятіть, додайте 1 ч. л. меду. Зігрівальний напій готовий.
Полегшити кашель: настій анісу, чебрецю і кориці.
Якщо у разі кашлю вже почало рясно виділятися мокротиння, вам допоможуть аніс, кориця, чебрець. Кожна із цих рослин має корисні ефекти, які пом’якшують кашель. На 1 склянку окропу — кожну пряність на кінчику ножа (кориці можна і більше). Залити прянощі окропом, настояти 30 хв. Пити по 0,5 склянки 3—4 рази на день.
Зниження тонусу, депресія, втрата цікавості до протилежної статі: жовтий чай із гуньби сінної. Гуньбу (пажитник — рос.) нечасто можна знайти на полицях магазинів. Її ще називають «хельба», «фенугрек», «шамбала», «жовтий чай». Насіння схоже на дрібні жовтуваті боби. Вони містять нікотинову кислоту, яка поліпшує кровообіг, алкалоїди, що впливають на психічний стан, фітогормони, які нормалізують стан організму жінки. Відвар цієї рослини підвищує апетит, відновлює фізичні сили, поліпшує потенцію в чоловіків і сексуальний потяг у жінок.
Чай із гуньби готують так: 2 ч. л. насіння залити 1 склянкою холодної води і кип’ятити 20 хв. Коли чай охолоне, стане ледь теплим, його слід пити по 0,5 склянки двічі-тричі на день. Він має виражений сечогінний ефект, тому не варто вживати на ніч. Добре також додавати насіння гуньби (5—6 зерняток) у плов та інші м’ясні страви.
Зняти біль у горлі: полоскання із хроном.
Свіжонатертий хрін або той, що зберігається у холодильнику, має потужну антибактеріальну дію. Відтисніть сік через марлю, 1 ч. л. цієї мутної рідини розчиніть у 0,5 склянки теплої води і ретельно пополощіть хворе горло. Повторюйте цю процедуру двічі-тричі на день — і якщо ви почали лікування вчасно, за перших ознак неблагополуччя, то з болем у горлі буде покінчено.
Антизастудний засіб: суп з ехінацеєю.
Американські дієтологи вважають, що в холодну пору року дуже корисно їсти супи: вони мають зігрівальний ефект, підживлюють вітамінами і мінералами. Овочевий суп — дуже корисна їжа в разі застуди: він не навантажує організм зайвими калоріями, забезпечує необхідною рідиною, яка потрібна клітинам і тканинам для позбавлення від токсинів.
Фахівці з Американського інституту природної медицини розробили рецепт спеціального антизастудного супу, який рекомендують вживати тим, хто вже перебуває на лікарняному. До рецепту входять компоненти, які підвищують імунітет і згубно діють на хвороботворні бактерії: сушена ехінацея, рис, овочевий бульйон, сушені гриби, імбир, капуста, часник, зелена цибуля. Спосіб приготування: 4 склянки води закип’ятити, додати 2 ч. л. сушеної ехінацеї, варити 5 хв. Додати овочевий бульйон, промитий рис, 2 жмені подрібнених грибів і 1 ч. л. сушеного імбиру. Варити 40 хв на слабкому вогні. Потім додати дрібно посічену капусту, соєвий соус та сіль. Заздалегідь потушкувати на сковороді 10 подрібнених зубчиків часнику та 7 пір’їн зеленої цибулі й додати в суп.
Ця страва містить: відвар ехінацеї, яка стимулює імунітет; половину добової норми вітаміну А, необхідного для захисту організму від мікробів; 40% добової норми вітаміну С, який допомагає подолати застуду; фітонциди цибулі та часнику, що вбивають бактерії.
Зупинити нежить: гаряче каберне з корицею та медом.
Якщо у вас починається нежить, підвищується температура тіла — підігрійте 1 склянку вина (найліпше — сухе марочне, питання якості тут дуже важливе — вона визначає і смак, і ефект) з 1 ч. л. порошку кориці, 2 ч. л. меду. Не кип’ятити! Випийте його перед сном — це чудовий засіб від застуди.
Поліпшити травлення: цикорій, крес-салат (як приправа).
Взимку зазвичай загострюються ті проблеми із травленням, які восени ще «тліють» і не дають про себе знати. У разі надлишку шлункового соку та виразки про спеції краще забути. А ось тим, у кого виділяється недостатньо шлункового соку, варто звернути увагу на спеції, які посилюють травлення: цикорій, крес-салат, в яких містяться гіркі глікозиди. Крім того, більшість спецій мають антимутагенний ефект, тобто знешкоджують екологічно шкідливі речовини, які накопичуються в продуктах у процесі їх виробництва та приготування. Тому їх дуже корисно вживати, наприклад, зі смаженим м’ясом.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Профілактика захворювання на ВІЛ/СНІД

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:53

Що таке цей ВІЛ?

Збудник ВІЛ-інфекції відноситься до групи повільних (ленті-) вірусів і входить до підгрупи ретровірусів. Генетична програма вірусу закодована в його РИК. Щоб клітина зрозуміла команду вірусу, в його складі є спеціальний фермент - зворотна транскриптаза, за допомогою якої інформація з вірусної РНК переходить на клітинну ДНК і керує нею. Наслідком дії цього механізму є побудова компонентів вірусу, які накопичуються переважно в клітинах крові, нервової системи та інших. Кількість вірусу в крові має спеціальний термін - вірусне навантаження, воно визначає стан хвороби. З ростом рівня вірусного навантаження не спрацьовує контроль з боку імунної системи, що призводить до розвитку симптомів хвороби.

Шляхи інфікування.

ВІЛ-інфікована людина - це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров'ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.

Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів (піхви, члена), прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера;

• через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері - інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших -насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8 - 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

Збудник СНІДу найчастіше вражає:

• ін'єкційних споживачів наркотичних речовин, що користуються спільними шприцами, голками, при фасуванні наркотику та введенні його ін'єкційним шляхом;

• сексуальних партнерів ВІЛ-інфікованих, що не застосовують засоби індивідуального захисту - презервативи. Особливо небезпечний щодо ризику зараження анальний секс: слизова оболонка прямої кишки надзвичайно чутлива до пошкоджень, через які вірус проникає в кров. Дещо менш ризикованим є оральний секс, хоча віруси зі сперми можуть проникати в організм і через поранену оболонку ротової порожнини.

Ризик зараження зростає при наявності у партнерів венеричних хвороб, оскільки в уражених місцях статевих органів скупчується велика кількість інфікованих ВІЛ лімфоцитів. Доведено, що жінки в 3 рази частіше заражаються при статевому акті від інфікованих чоловіків, ніж чоловіки від інфікованих жінок.

У випадку вагітності ВІЛ-інфікованої жінки ризик народження інфікованої дитини в значній мірі залежить від стану здоров'я вагітної, кількості вірусу в її крові, симптомів хвороби, особливо ураження шийки матки та піхви, тривалості пологів, числа попередніх вагітностей. Наукові дослідження свідчать про те, що плід може бути інфікованим уже на 8 - 12 тижні вагітності, проте у більшості випадків зараження немовлят відбувається в момент пологів.

Не виключена можливість ураження ВІЛ при порушенні правил гігієни при голінні, манікюрі, татуюванні та деяких інших косметичних процедурах, а також при медичних маніпуляціях, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів. Правильна і своєчасна обробка косметичного приладдя та стерилізація медичного інструментарію (чи використання одноразового) забезпечують безпеку їх застосування.

СНІД не передається:

Хоча ВІЛ вражає весь організм, до цього часу не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок в цих рідинах надзвичайно мала для зараження. Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятись подати руку чи обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи , тріщинки. Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування - лазні, сауни, басейну, туалету. СШДом не можна заразитись в громадському транспорті.

Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він впорскує свою слину, де вірусу практично немає. В організмі комахи вірус розмножуватись не здатний.

Визначити інфекцію можна:

У відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

Зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс в діагностичних лабораторіях станцій переливання крові. Якщо в порції крові виявлено хоча б один з цих збудників, вона знищується.

Вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.

В лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики СНІДу та санепідстанцій обстежують контингенти людей, що відносяться до груп ризику: це особи, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосунки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.

Всі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними

Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СШД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.

Планова медична допомога надається у спеціалізованих відділеннях (палатах) інфекційних лікарень, центрів профілактики і боротьби зі СНІДом, наркологічних диспансерів (лікарень) та протитуберкульозних лікарнях (для лікування ВІЛ-інфікованих з активними формами туберкульозу).

Диспансерний нагляд за хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД здійснюється диспансерними відділеннями центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом або кабінетами інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.

Перебіг хвороби

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не у всіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне пспітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.

Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (8 і більше). Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи.

Хвороба тягнеться кілька років, людина виснажується і гине.

Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте розроблено так звані антиретровірусні препарати, які впливають на рівень вірусу в крові, знижують його і цим значно подовжують життя ВІЛ-інфікованих, зменшують число смертей від цієї хвороби. Висока вартістьтаких препаратів поки що робить їх малодоступними більшості інфікованих людей. Найкращим і найдешевшим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.

Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Таким чином, зв'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ та наркотику для особистості та суспільства.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів. Купуючи презервативи, слід звертати увагу на строки їхньої реалізації та наявність спеціальної змазки, що засвідчує напис в анотації - проти інфекційних хвороб (іnfections diseases prevention) чи АНТИСНІД. Рекомендується вживати латексні презервативи;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні. За даними статистики 30 - 50 % осіб, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ отож, вірогідність інфікування надзвичайно висока;

• пам'ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;

• не застосовувати вже використані, брудні шприци та голки при введенні наркотиків. Для кожної ін'єкції слід використовувати одноразовий стерильний шприц та голку, а якщо це неможливо, то кип'ятити шприци багаторазового вживання чи промивати їх дезрозчином;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Лікарю

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:54

Тут Ви знайдете важливу інформацію, яка допоможе Вам у роботі з МЛК:

Організаційно-методичні та функціональні основи діяльності регіональних лікарняних кас (методичні рекомендації) від Міністерства охорони здоров’я України та Управління охорони здоров’я Житомирської обласної держадміністрації, Українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи.

Зміст:

І. Законодавчі засади діяльності ЛК в Україні.

ІІ. Організаційно-методичні аспекти організації діяльності лікарняної каси.

ІІІ. Медикаментозне забезпечення членів ЛК.

IV. Організація системи контролю за використанням ресурсів ЛК.

V. Моніторинг та аналіз лікувально-діагностичного процесу членів ЛК.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Умови вступу до МЛК

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:55



Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» передбачає три типи членства: індивідуальне, колективне і сімейне.

Індивідуальне членство передбачає перший вступний внесок у розмірі 10 грн, подальший щомісячний внесок 30 грн (для студентів денної форми навчання до 23 років – 15 грн) причому всі потрібні квитанції можна сплатити у відділенні банку. Кожен, хто бажає вступити до благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва», пише заяву на ім’я Голови правління благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва». В заяві вказують: прізвище, ім’я, по-батькові, ідентифікаційний код, дату народження, адресу, телефон, місце роботи. Сплачує вступні та членські внески.
Колективне членство до лікарняної каси здійснюється шляхом подачі заяв керівникові, з подальшим укладанням договору з підприємством, компанією і т.д. Кількість охочих вступити до каси повинно бути більше двох людей. При колективному членстві заява пишеться на ім’я керівника організації, згідно якої членські внески відраховуються з заробітної плати. Заключається угода про колективне членство між підприємством та МЛК.
Сімейний членство передбачає пільги для дітей до 18 років. Так, їх батьки, за умови, що вони самі вступили до кас, платять за свою дитину 10 грн на місяць. При цьому, якщо дітей в сім'ї двоє, внесок за них залишається таким самим.

Громадяни набувають можливості користуватися правами члена ЛК через 3 календарних місяці з моменту вступу до МЛК після сплати ними вступного та трьох щомісячних членських внесків. Моментом вступу до МЛК вважається дата поступлення коштів на розрахунковий рахунок МЛК.

Розмір:

вступного внеску складає 10,00 грн;

щомісячного внеску:

для дорослого населення – 30 грн.;
для студентів денної форми навчання (до 23 років) – 15 грн.;
для дітей (до 18 років) – 10 грн., незалежно від кількості дітей, за умови членства одного з батьків.

При вступі громадяни мають можливість ознайомитися з положеннями, що регламентують отримання медичної допомоги.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Документи

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:56



Положення про членство в благодійній організації «Муніципальна лікарняна каса м. Києва»
Заява на членство в МЛК (індивідуальна)
Заява на членство в МЛК (колективна)
Відомість перерахування внесків членів МЛК
Договір про колективне членство між благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» і підприємством, установою, організацією



Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів благодійної організації «Муніципальна лікарняної каса м. Києва»
Положення про амбулаторне лыкування членів благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м.Києва».
Договір про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м. Києва»

Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Стати членом МЛК

Сообщение автор Иванушка 3/25/2013, 22:57

Щоб стати Членом МЛК треба заповнити реєстраційну форму, розташовану нижче та сплатити членський внесок у найближчому відділенні банку "Київська Русь" чи ЕРДЕ Банк.

У Банках «Київська Русь» та «ЕРДЕ Банк» Ви не сплачуєте комісію. А також Ви можете сплачувати свої внески в інших банках з комісією, яку встановлює банк.

При сплаті внеску у відділенні банку, Вас також автоматично реєструють як члена МЛК. Вашу членську карточку Ви зможете отримати через три місяці, підписавши заявку.

Завантажити індивідуальну чи колективну заявку.

Якщо у Вас виникли питання Ви можете відправити їх на сторінці Гаряча лінія


Якщо Ви стали членом МЛК та отримали членський квиток, пропонуємо Вам пройти процедуру реєстрації на сайті та самостійно контролювати Ваш фінансовий баланс.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty У чому користь членства, і які є винятки

Сообщение автор Иванушка 3/26/2013, 08:21

Головна користь від членства в МЛК, враховуючи те, що сама медицина у нас практично безкоштовна - це можливість отримувати ліки, прописані вам доктором, не витрачаючи на це гроші. Правда, не всі ліки без винятку, а тільки ті, які присутні в регіональному Формулярі лікарських засобів Головного управління охорони здоров'я і медзабезпечення. При цьому в списку зустрічаються препарати різної цінової категорії: від тих, які коштують кілька гривень - до добре знайомих багатьом Афлубину, Анаферону і Лідокаїну (вартість 10 ампул якого становить значно більше 100 грн). Правда, нам не вдалося знайти там кількох досить поширених і недешевих препаратів - наприклад, гепатопротектора Ессенціале форте і т.д. Втім, у самому списку досить складно розібратися непосвяченій в фармацевтику людині, а отримати безкоштовно ліки членам МЛК можна буде тільки на лікування певних видів захворювань, так що виключень і так достатньо (детальніше про це нижче).

Процедура отримання ліків наступна. Хворий приходить в поліклініку і отримує розпорядження лікаря, потім йде до лікаря-експерта МЛК (вони є майже в кожному медичному закладі), який перевіряє припис і видає спеціальний бланк. З цим бланком можна безкоштовно отримати ліки - але тільки в одній зі списку аптек - Фармація або Фалбі. До речі, за даними сайту МЛК, в Києві всього сто докторів-експертів, які працюють як в дитячих і дорослих поліклініках, так і інших медичних установах, і співпрацюють з МЛК. При цьому експертами в різних установах виступають доктора різного профілю - як терапевти, так і вузькі фахівці. Саме вони здійснюють первинний контроль над призначеним лікуванням - одна із заявлених переваг участі в МЛК: ви можете бути впевнені, що вам не пропишуть марних дорогих біодобавок або ліків.

Ще одна позитивна сторона членства - можливість проводити діагностику, прописану доктором, за рахунок МЛК. Щоправда, і тут є винятки. Безкоштовними для вас не будуть визначення токсоплазмозу, цитомегавірусу, хламідіозу, герпесу, рівня статевих гормонів, хромосомних відхилень і спадкових захворювань; а комп'ютерна томографія (МРТ) компенсуються лише на 50% від вартості в комунальних медустановах.

Члени МЛК можуть отримати повне забезпечення планових хірургічних операцій або пологів, якщо вони беруть участь в касі протягом року або сплатили внески за рік авансом, і при цьому вже минуло три місяці з часу вступу в МЛК.

Що стосується компенсації лікарняної каси витрат на лікування її членів, то тут варто згадати, що далеко не всі хвороби підпадають під "страхові випадки", а серед виключень досить часто зустрічаються захворювання, від яких багато були б раді застрахуватися. Так, винятком є грип і ГРВІ (але лікування їх ускладнень компенсується), інші вірусні інфекції, виробничі травми; хвороби, що передаються статевим шляхом, грибкові захворювання, лікування й обстеження безпліддя, протезування і покупка окулярів, інгаляторів.

Серед виключень також хронічні хвороби не в стадії загострення, туберкульоз і глаукома, специфічна хіміо- і гормонотерапія при злоякісних пухлинах, цукрознижуючі препарати, трансплантація органів, стоматологічні послуги, психічні розлади (включно з епілепсією і шизофренією), професійні захворювання.

Лікування і обстеження в приватних установах також не компенсується, якщо у МЛК немає договору про співпрацю з ними. Неможливо отримати кошти і на оздоровлення або санаторно-курортне лікування. Крім того, серед виключень, як і в будь-якому полісі медичного страхування, - захворювання і травми, які виникли в результаті дій членів МЛК, пов'язаних з невиправданим ризиком або алкогольним сп'янінням.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Лікарняні каси - Страница 2 Empty Кому це потрібно

Сообщение автор Иванушка 3/26/2013, 08:22

Незважаючи на очевидне порівняння лікарняних кас з медичним страхуванням, у цих двох послуг є ряд суттєвих відмінностей, навіть якщо не брати до уваги їх вартість (30 гривень на місяць або 360 гривень на рік - і від 700 гривень в рік, розбивка платежів здорожує поліс). Справа в тому, що лікарняні каси, насамперед, розраховані на компенсацію вартості медикаментів. А поліси від страхових компаній покривають більш широкий спектр послуг, у тому числі, обслуговування у приватних клініках. Враховуючи це, можна стверджувати, що придбання поліса від страхової компанії буде цікаве, швидше, людям із середнім достатком і вище (особливо враховуючи те, що чим якісніше поліс, тим він дорожчий). А членство в МЛК, відповідно, - тим, для кого раптова хвороба загрожує величезним проломом у бюджеті (навіть за умови придбання недорогих вітчизняних ліків).

Варто відзначити, що участь у лікарняній касі розглядається ще і як благодійність - якщо туди вступають молоді люди, які рідко хворіють, то їх членські внески дають можливість касі розпоряджатися більшими сумами при компенсації лікування, наприклад, пенсіонерам.

Втім, як ми вже згадували, ажіотажу серед жителів Києва ідея лікарняної каси не викликала, зате за перші місяці свого існування МЛК встигла відзначитися скаргами працівників бюджетної сфери - самих медиків і вчителів - на те, що їх змушують в неї вступати. На щастя, сьогодні такі скарги вже неактуальні, судячи з усього якщо випадки примусу до вступу і були, то їх виправили. Це видно хоча б з того, що кількість членів МЛК набагато менше кількості медпрацівників у столиці.
Иванушка
Иванушка

Сообщения : 331
Очки : 339
Дата регистрации : 2013-02-06

Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 2 из 5 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5  Следующий

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения